Všenorská divadelní společnost

V rekonstruovaném kulturním domě působí, za účasti obce Všenory, nedávno založená Všenorská divadelní společnost pod vedením Petra Říhy, kterého známe jako dlouholetého a zkušeného herce a především principála Dobřichovické divadelní společnosti.

Divadlu se úspěšně věnuje dlouhá léta. Začínal  v řevnickém divadelním souboru kolem roku 1964. O deset let později začal také režírovat. V posledních letech jím režírované hry obdržely řadu ocenění na krajských i národních přehlídkách amatérského divadla a třikrát za sebou postoupily až na Jiráskův Hronov. V roce 2008 byl jedním ze zakladatelů  Dobřichovické divadelní společnosti. Od té doby organizoval i Dobřichovické divadelní slavnosti na nádvoří zámku.  Na konci května 2018 získal Petr Říha čestný titul Dobrovolník Středočeského kraje za rok 2017 za více než padesátileté působení v ochotnických souborech v Řevnicích a Dobřichovicích. Věříme, že se v naší obci nejen obnoví dlouholetá tradice ochotnického divadla, ale pod vedením Petra Říhy bude stejně úspěšná, ne-li více než Malá scéna v šedesátých letech.

Technickou část bude zajišťovat Petr Panoch ze Všenor  a organizační část, další zakladatelka spolku, místostarostka paní Alena Sahánková, jako zástupce obce. 

Do naší divadelní společnosti přivítáme nové členy souboru, kteří chtějí hrát, ať již mají nebo nemají zkušenosti. Potřebovali bychom však také dobrovolníky techniky a další  pomocníky  mnoha profesí na provoz ochotnického divadla. 

V případě zájmu prosíme kontaktovat pana Petra Říhu: 724089768.